SALA 1: Profă rea, dar buuună (Bad Teacher) –PREMIERA- N-15

Regia: Jake Kasdan

In rolurile principale: Justin Timberlake, Cameron Diaz

Gen: Comedie

Durata: 92 minute

Ora :    S,D: 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00

              V, L-J: 14:00, 16:00, 18:00, 20:00, 22:00

Elizabeth Halsey (Cameron Diaz) este o profesoară pentru care pur şi simplu nu există nota 4. Vorbeşte urât, e fără scrupule şi cam indecentă.  Se îmbată, se droghează şi abia aşteaptă să se mărite cu un bărbat bogat, ca să poată să-şi ia adio de la jobul ei din gimnaziu.  Când o părăseşte logodnicul, ea îşi pune în gând să-l cucerească pe profesorul suplinitor (Justin Timberlake), care pe lângă că e frumuşel, mai e şi bogat. Pentru acest profesoraş ea intră în competiţie cu agasanta Amy (Lucy Punch), colega sa de catedră – şi în plus, va trebui să respingă curtea pe care i-o face profesorul de gimnastică (Jason Segel), un tip lipsit de sare şi piper.  Demersurile cam deocheate ale lui Elizabeth, plus consecinţele lor, îi vor şoca pe elevii ei, pe colegi şi chiar pe ea însăşi.Columbia Pictures prezintă o producţie Mosaic, Bad Teacher.  În rolurile principale joacă  Cameron Diaz, Justin Timberlake, Lucy Punch, John Michael Higgins şi Jason Segel.  Regia îi aparţine lui Jake Kasdan. Scenariul este semnat de Gene Stupnitsky & Lee Eisenberg.  Jimmy Miller şi David Householter sunt producătorii, iar producătporii executivi sunt Georgia Kacandes, Jake Kasdan, Lee Eisenberg şi Gene Stupnitsky.  Imaginea e asigurată de Alar Kivilo, ASC csc.  Scenografia e realizată de Jefferson Sage, iar montajul de Tara Timpone.  Debra McGuire este designerul de costume.  Muzica e compusă de Michael Andrews, iar aranjamentele muzicale sunt realizate de Manish Raval şi Tom Wolfe.

 

SALA 2: Harry Potter şi Talismanele Morţii: Partea 2 3D (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2  – AP -12 – AVANPREMIERA

 Regia: David Yates

In rolurile principale: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

Gen: Aventuri,Fantastic,Mister

Durata: 130 minute

Ora :   J: 12:30, 15:30, 18:30

 În ultimul film al francizei fenomen, conflictul dintre forţele bune şi cele malefice din lumea vrăjitorilor se transformă într-un război total. Miza n-a fost niciodată atât de mare şi nimeni nu mai este în siguranţă. Dar, dintre toţi, Harry Potter este singurul care va trebui să facă sacrificiul suprem în confruntarea cu Lord Voldemort. Într-un fel sau altul, lupta se termină aici.

SALA 2: Transformers 3 – 3D  (Transformers: Dark of the Moon)– (Ap-12)

 Regia: Michael Bay
In rolurile principale: Rosie Huntington-Whiteley, Shia LaBeouf

Gen:  Acţiune, Aventuri, SF

Durata: 154 minute

Ora :      S,D: 12:30, 15:45, 19:00, 22:15

              V, L: 12:30, 15:45, 19:00, 22:15

Ma,Mi: 15:45, 19:00, 22:15

J: 21:30

Atacul decepticonilor începe! Optimus Prime şi echipa lui de autoboţi încearcă să le facă faţă pentru a 3-a oară. Vor reusi? The Fallen şi Megatron îşi vor uni forţele şi îi vor distruge? Sau autoboţii Skids, Mudflap, Ratchet, Bumblebee, Sideswipe, Ironhide şi Optimus Prime  vor supravieţui?

 

SALA 3  Winnie the Pooh (Winnie the Pooh)  – AVANPREMIERA (AG)

 Regia: Stephen J. Anderson
In rolurile principale: Jim Cummings, Gilbert Gottfried, Tom Kenny

Gen:  Animaţie, Familie

Durata: 69 minute

 Ora :     S,D: 11:30 (dublat)

V,L-Mi: 12:00 (dublat)

 Ursuleţul cu mare pasiune pentru miere Winnie the Pooh se întoarce pe marile ecrane într-un lungmetraj animat realizat de studiourile Disney. În centrul atenţiei se va afla Winnie, dar îi vom vedea şi pe măgăruşul Eeyore, care îşi pierde coada, şi pe înţeleptul Owl.

SALA 3:  Pinguinii domnului Popper (Mr. Popper’s Penguins) –AP-12

 Regia: Mark Waters

In rolurile principale: Jim Carrey, Carla Gugino, Madeline Carroll

Gen: Aventuri, Comedie, Familie, Dragoste

Ora :   S,D: 13:15, 15:15, 17:30

           V, L : 13:30, 15:45, 17:45

           Ma,Mi: 13:30

Adaptarea cinematografică a romanului pentru copii Mr. Popper’s Penguins. Scrisă în 1938 de Richard şi Florence Atwater, cartea spune povestea unui pictor care visează să exploreze Antarctica şi care devine fără voia lui proprietarul a 12 pinguini. După ce-i dresează pentru varii numere “acrobatice” şi coregrafice, pictorul porneşte într-un turneu, neştiind că cei 12 pinguini nu sunt atât de cuminţi pe cât păreau la început.

SALA 3 Marea Mahmureala 2 (The Hangover Part II) –N-15

 Regia: Todd Phillips

In rolurile principale: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Ed Helms

Gen: Comedie

Durata: 102 minute

Ora :   S,D: 19:30

           V, L: 19:45

 Marea Mahmureală 2 este continuarea marelui succes din 2009, Marea Mahmureală, care a devenit comedia interzisă minorilor cu cele mai mari încasări din toate timpurile şi a câştigat Globul de Aur pentru cel mai bun film din categoria “Comedie sau Musical”. Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) şi Doug (Justin Bartha) călătoresc în exotica Thailandă, unde are loc nunta lui Stu. După o petrecere a burlacilor de neuitat în Las Vegas, Stu nu vrea să rişte din nou şi optează pentru o variantă sigură şi liniştită: un simplu prânz cu prietenii înainte de ceremonie. Totuşi, lucrurile nu merg întotdeauna aşa cum au fost plănuite. Şi dacă ce se întâmplă în Vegas, rămâne în Vegas, ce se întâmplă în Bangkok depăşeşte orice imaginaţie.Phil tine neaparat sa faca o petrecere a burlacilor pentru Stu, asa ca ia un bax de bere si se intalnesc toti pe plaja in Tailanda. Alaturi de ei este si fratele mai mic al viitoarei sotii a lui Stu. Dimineata se trezesc in Bangkok si observa ca tragedia s-a repetat, doar ca acum lipseste viitorul cumnat a lui Stu. Cu fiecare minut ce trece tot mai multe lucruri amuzante se intampla cu cei trei.

 

SALA 3 X-Men : First Class (X-Men: First Class) –AP-12

 Regia: Matthew Vaughn

In rolurile principale: Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, January Jones, James McAvoy

Gen: Acţiune, Dramă, SF

Durata: 135 minute

Ora :   S,D: 21:45

           V, L: 22:15

 X-MEN: CEI DINTÂI reuneşte anvergura şi acţiunea blockbuster-ului verii cu o poveste bazată pe personaje care dezvăluie începuturile poveştii X-Men şi o poveste secretă a războiului rece şi lumea noastră în pragul Armaghedonului. În timp ce cei dintâi descoperă, controlează şi îşi acceptă puterile formidabile, se formează alianţe care va naşte războiul etern dintre eroii şi ticăloşii din universul X-Men. Ca toate poveştile grozave cu X-Men, X-MEN: CEI DINTÂI abordează teme şi probleme ambiţioase, oferind în acelaşi timp o privire bogată şi personală asupra unei echipe neobişnuite de supereroi.

SALA 4:  Un an din viaţă (Another Year) –N -15

Regia: Mike Leigh

In rolurile principale: Jim Broadbent, Lesley Manville

Gen: Dramă

Durata: 129 minute

 Ora :   S,D: 14:45, 17:15, 19:45, 22:30

           V, L-J: 14:45, 17:15, 19:45, 22:15

 Doi soţi care au reuşit să rămână fericiţi împreună şi în toamna vieţii sunt înconjuraţi pe parcursul celor patru anotimpuri ale unui an obişnuit de prieteni, colegi şi rude, cu toţii afectaţi într-o mai mică sau mai mare măsură de probleme.

 

 

PROGRAMUL FESTIVALULUI NAŢIONAL DE FILM ROMÂNESC

CONSTANŢA, 12-17 IULIE 2011

Sala 3

Marţi, 12 iulie

  • 16.00-17.30 – Oul de cuc, regia Ioan Cărmăzan (91 min.)

  • 18.00-21.00 – Aurora, regia Cristi Puiu (112 min.)

 

Miercuri, 13 iulie

  • 10.00-12.30 – Adulter, regia Peter Kerek (29 min.), Nunta lui Oli, regia Tudor Jurgiu (22 min.), Lord, regia Adrian Sitaru (24 min.), Trenul foamei, regia Viorel Timaru (26 min.), Vis european, regia Anamaria Kovalciuc (19 min.)

  • 12.45-13.30 – Copiii uraniului, regia Adina Popescu, Iulian Ghervas (64 min.)

  • 16.00-18.00 – Tanti, regia Şerban Marinescu (112 min.)

  • 18.10-20.10 – Mănuşi roşii, regia Radu Gabrea (117 min.)

  • 20.20-21.50 – Periferic regia Bogdan George Apetri (87 min.)

 

Joi, 14 iulie

  • 10.00-10.30 – Îngeri printre oameni, regia Anamaria Kovalciuc (28 min.)

  • 10.40-11.50 – Şi s-au dus ca vântul, regia Radu Gabrea (70 min.)

  • 12.00-13.35 – Metrobranding, regia Ana Vlad, Adi Voicu (95 min.)

  • 16.00-17.40 – Morgen, regia Marian Crişan (100 min.)

  • 17.50-19.25 – Viaţa mea sexuală, regia Cornel George Popa (93 min.)

  • 19.40-21.40 – Felicia înainte de toate, regia Răzvan Rădulescu, Melissa de Raaf (120 min.)

 

Vineri, 15 iulie

  • 10.00-11.00 – Drumul păsărilor, regia Klara Trencsenyi, Vlad Naumescu (56 min.)

  • 11.10-12.30 – Kapitalism, reţeta noastră secretă, regia Alexandru Solomon (78 min.)

  • 12.40-?? – Un negustor de amintiri, regia Deian Cărmăzan (????? min.), Cavalerul adormit, regia Floruţ Gruia (????? min.)

  • 16.00-17.30 – Umilinţă, regia Cătălin Apostol (87 min.)

  • 17.40-19.10 – Principii de viaţă, regia Constantin Popescu (90 min.)

  • 19.20-21.30 – Eva, regia Adrian Popovici (130 min.)

 

Sâmbătă, 16 iulie

  • 10.00-14.00 – Filme studenţeşti (240 min.)

  • 16.00-18.00 – Caii înaripaţi, regia Judit Elek (Secţiunea lung-metraj, ????? min.)

  • 18.00-19.40 – Caravana cinematografică, regia Titus Muntean (100 min.)

  • 20.00-21.30 – Ursul, regia Dan Chişu (83 min.)

 

Duminică, 17 iulie

– 19.00 – Gala premiilor


 
Program Cityplex Tomis Mall 8 - 14 iulie




Daca ti-a placut acest articol nu uita sa te abonezi la feedul RSS!

Tags: