Studentii si absolventii facultatilor cu profil economic si financiar sunt cei mai cautati de catre angajatori, arata un sondaj de opinie derulat de BestJobs printre angajatori.

Urmatorul domeniu in se vor face angajari este, cum era de asteptat, IT, iar cele mai slabe perspective de angajare sunt in domeniul sanatatii. Astfel, 35% dintre respondenti au marturisit ca vor realiza angajari in domeniul Finante, in timp ce 29% sunt interesati de sectorul IT/Telecom.

Cele mai slabe perspective de angajare se anunta in sectorul Sanatate, unde numai 7% dintre companiile participante la sondaj au anuntat ca vor recruta in perioada urmatoare.

0 Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

CONTACTEAZA - NE

Nu suntem disponibili momentan. Dar ne puteți trimite un e-mail și vă vom răspunde cât mai curând posibil.

Se trimit datele

Conectați-vă cu datele de autentificare

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Creează cont